Nefes Terapisi

Ana sayfa » Bölümler » Atölyeler » Nefes Terapisi
ONLINE RANDEVU AL

Evrenin tüm döngüsü, bir titreşim ve rezonans akışıdır. İnsan da doğru nefes yöntemi ile yaşamının her alanında ki performansını en kaliteli bir hale taşıyabilir.
Nefes terapisi; fiziksel, ruhsal veya psikolojik bozuklukları düzenlemek için kullanılırlığı ispatlanmış, sağlığımızı destekleyen bir terapi çeşididir .
Hem çocuklarda hem yetişkinlerde doğru nefes alıp vermek stresi azaltır, odak ve dikkati düzenler, canlılık ve enerji verir. Kişi kendini daha dinç, daha rahat ve daha sağlıklı hisseder.
Son yapılan araştırmalar her gün aldığımız toksinlerin yüzde yetmişinin nefes ile atıldığını ortaya koyuyor · Derin ve tam nefes aynı zamanda iç organlar ve karın kaslarına masaj yapıyor ve güçlendiriyor. Yine araştırmalar gösteriyor ki diyafram nefesini öğrenen kalp hastaları kalp sağlıklarını önemli ölçüde iyileştirebiliyorlar.
Araştırmacılar yüksek tansiyon bulguları ve endişenin bilinçli nefes alma ile hafifletilebildiğini kanıtladılar. Etkin nefes almanın fiziksel faydalarının yanı sıra, bazı özel nefes alma teknikleri duygusal strese de yöneltilebilir. Anksiyete ,panik atak, öfke kontrolü sorunları olan kişilerde nefes terapisinin etkisi uzmanlar tarafından gözlemlenmiştir.
Uzman tarafından doğru nefes almayı öğrenmek, yaşam konforunuzu da artıracaktır. Özellikle astım gibi nefes hastalıkları yaşayan kişilerin, uzman kontrolünde doğru nefes çalışmaları yapması gerekmektedir.
Merkezimizde yer alan nefes terapi uzmanlarımız ile hem bireysel hem de gruplar halinde çocuk ve yetişkin için beden ve ruh sağlığınıza destek alabilirsiniz.