Drama ve Atölye Çalışmaları

Ana sayfa » Bölümler » Psikoterapi » Çocuk Ergen » Drama ve Atölye Çalışmaları
ONLINE RANDEVU AL

Çocukların ve ailelerin okul dışında sosyalleşecekleri alanların çocukların psikolojik gelişimde ve bilişsel gelişimde günümüzde önemli bir ihtiyaç haline geldiğini biliyoruz. Bu ihtiyaca cevap vermek adına çocuklarla ve aile katılımı ile oyun ve atölye alanlarımızda çocukların kaliteli bir vakitte sosyal, duygusal, bilişsel ve sözel becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamayı hedeflemekteyiz. Bunun yanında özenle seçtiğimiz etkinliklerin yer aldığı kurgulanmış atölyelerimize de günlük, haftalık, aylık programlar uygulamaktayız.

Çocuklarda yenmeyi, yenilmeyi, başarmayı başaramamayı öğretmek amaçlanır. Güçlü yetişkinliğin yolunun mutlu çocukluktan geçtiği yadsınamaz. Bu yüzden küçükken oyunda kişilikleri gelişen çocukların geleceğin mutlu yetişkinleri olacağı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Drama ve atölye çalışmalarımız çocuklara kendi hareketleri yoluyla zengin yaşantılar sunduğu için zihinsel gelişimi ile okul başarısını artırmaya katkı sağlar. Çocuk kendisini drama yoluyla başkasının yerine koyarak gerçek hayatta yapamadıklarını ya da özlediği ve yeniden yaşamak istediği olayları hayal gücünü kullanarak tekrardan yaşar. Çocuklar drama etkinlikleri sırasında kendilerine sunulan günlük yaşamları ile ilgili problemleri farklı şekillerde yeniden yaşarlar. Böylece problem çözme becerileri desteklendiği gibi olaylara farklı bir bakış açısından geliştirmesi sağlanmaktadır.

Atölyelerimizde ise hem aile katılımı hem bireysel çalışmalarda, ince motor ve kas gelişimini sağlayarak davranış bozukluğunu, okul başarısına engel sorunlarını çözmek ve aile içi iletişimi güçlendirmek amaçlanır.

Atölye çalışmalarımızda drama ile beraber; müzik, resim, modern ve halk dansları, sanatsal boyama faaliyetleri yer almaktadır.

ONLINE RANDEVU AL

Psikologlarımız

TÜM PSİKOLOGLARIMIZ
ONLINE RANDEVU AL