Uzm. Psk. Dicle Cayman

Kategoriler:
Psikologlar,Çocuk Ergen,Yetişkin


Etiketler:

Aile ve Çift, Çocuk Ergen, Uzman Psikolog, Yetişkin

Hekim hakkında bilgi:


Dicle Cayhan Hakkında,

Dicle Cayman, Psikoloji lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde YÖK burslu olarak tamamladı.Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansını ise; İngiltere’de bulunan University of South Wales’te yine burslu olarak tamamladı. Psikoloji ve psikiyatri departmanında üç farklı staj deneyimi edindi. İlk olarak, yatışlı hastaların bulunduğu özel bağımlılık merkezi olan Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde tecrübe edindi. Ardından, Koç Üniversitesi Hastanesi’nin psikiyatri bölümünde bulunarak katıldığı gönüllü çalışmalar sayesinde deneyim kazandı. Bu süreçte, çeşitli araştırmalarda yer aldı. Daha sonrasında, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ‘nde Nöropsikolojik Değerlendirme kapsamında testleri uygulama, ölçme ve değerlendirme tecrübesi edindi.

Dr. Emel Stroup’tan CBT İstanbul aracılığı ile, Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine katıldı. Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Uluslararası Şema Terapi Derneği (ISST) aracılığı ile, Şema Terapi eğitimine katıldı. Ek olarak, yüksek lisans dönemi boyunca İngiltere’de bulunan University of South Wales’te Bilişsel Davranışçı Terapi, Motivasyonel Görüşme Teknikleri ve Başa Çıkma Müdahaleleri eğitimini aldı. Ayrıca, Türk Psikologlar Derneği’nden MMPI Test ve Nöropsikolojik Değerlendirme eğitimi alarak, uygulayıcı sertifika edindi. Koç Üniversitesi ve Harvard University aracılığıyla katıldığı Sağlık Bilimlerinde Uluslararası Araştırma Metodolojisi ve Etik (10th RMHS) adlı eğitimden, iki adet sertifika edindi. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Projektif Testlere Kuramsal Giriş adlı eğitime katılarak psikanalitik yaklaşıma dair teorik bilgiler edindi.

Bireysel yetişkin terapisi sürdüren Dicle Cayman, İngiltere’de edindiği ileri düzeyde İngilizce bilgisi sayesinde, İngilizce psikoterapi de uygulayabilmektedir.

Diploma aldığı kurum: Yeditepe Üniversitesi

Uzmanlık aldığı kurum: University of South Wales Üniversitesi

Uzmanlık Alanları:

  • Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Motivasyonel Görüşme Teknikleri
  • Şema Terapi
  • Sanat Terapisi
  • Bağımlılık Tedavisi
Telefon ve Whatsapp
0 312 440 77 83