Ücretsiz Yeme Bozukluğu Değerlendirmesi


Ücretsiz Yeme Bozukluğu Değerlendirmesi

Her bireyin özel gereksinimlerini ve programa uygunluğunu daha iyi anlamak için terapi ve beslenme ihtiyaçlarının gözden geçirilmesini içeren ücretsiz bir yeme bozukluğu değerlendirmesi sunuyoruz.

Bu ilk değerlendirme fiziksel, terapisel ve diyetetik değerlendirmelerinden oluşur ve size şunları yapma fırsatı sunar:

  • Yeme bozukluğu tedavi ekibimizin psikolog ve diyetisyeni ile yüz yüze görüşme
  • Sağlıksız yeme alışkanlıklarınızı ve karşılaştığınız zorlukları konuşma
  • Yeme bozukluğunuzun altında yatan tetikleyicileri ve olası nedenleri anlamaya başlama
  • Kişisel endişelerinizi, ihtiyaçlarınızı ve seçeneklerinizi konuşma
  • Yeme bozukluğunuzun hem sizin hem de sevdiklerinizin hayatları üzerindeki etkisini keşfetme
  • Yeme bozukluğu tedavi programını ve bunun bir parçası olarak bireysel ihtiyaçlarınızın nasıl karşılanabileceğini konuşma
  • Yeme bozukluğu tedavi programıyla ilgili aklınıza gelebilecek tüm soruları sorun
  • Merkezimizi gezme ve uzman yeme bozukluğu tedavi ekibimizle tanışma

Bu ilk değerlendirme, sizin için uygun olan bir zamanda planlanabilir ve en yüksek gizlilikle yürütülür. Ücretsiz değerlendirmemizin amacı, yeme bozukluğu tedavi programına uygunluğunuzu değerlendirmek, iyileşme ve esenliğe doğru gidebileceğiniz yolculuğa adım atmanıza yardımcı olmaktır.

Yeme bozukluğunuz olabilir mi?

Bilinenin aksine sadece kadınlar değil erkekler de yeme bozukluğuna yakalanabilir. Araştırmalar yeme bozukluğu olan insanların yaklaşık dörtte birinin erkek olduğunu gösteriyor.

Yeme bozuklukları her yaştan kişide ortaya çıkabilir.

İyileşme herhangi bir zamanda mümkündür, ancak daha hızlı ve kalıcı iyileşmeyi sağlayabilmek için, olabildiğince erken yardım almaya çalışmanız önemlidir.

Yeme bozukluğunun gelişmesi kilodan bağımsızdır. Yeme bozukluğu olan kişilerin \\% 85'i düşük kilolu değildir.

Koşullarınız, duygularınız ve belirtileriniz gördüklerinizden veya okuduklarınızdan çok farklı olabilir, ancak bu bir yeme bozukluğunuz olmayacağı anlamına gelmez. Yeme bozukluklarının ortaya çıkma şekli kişiden kişiye çok farklılık gösterebilir. Bu, yeme bozukluklarının tespit edilmesinin zor olabileceği ve genellikle yeme bozukluğu olanların problemleri olmalarına rağmen sağlıklı görünebileceği anlamına gelir. Yemek yeme konusunda sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız ya da zor duyguların ya da durumların yeme alışkanlıklarınızı değiştirmenize ya da yiyecek hakkında farklı hissetmenize neden olduğunu düşünüyorsanız, bir yeme bozukluğunuz olabilir ya da yakalanma eşiğinde olabilirsiniz.

Bu kısımda farklı yeme bozukluklarının semptomları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kendiniz veya bir başkası için endişeleniyorsanız, mümkün olduğunca çabuk yardım istemek her zaman en iyisidir, çünkü bu tam bir iyileşme için en büyük şansı verir.

Yeme bozuklukları, kişiyi mutsuz, öfkeli, depresif, stresli veya endişeli yapan duygu veya durumlarla başa çıkmanın bir yolu olabilir. Yeme bozukluğu, kişinin hatası değildir ve kimse yeme bozukluğuna sahip olmayı seçmez. Yeme bozukluğu bir yaşam tarzı biçimi de değildir.

Bazen insanlar, yeme bozukluklarının yeterince ciddi olmadığını düşündükleri için, insanları endişelendirmek veya zamanlarını boşa harcamak istemedikleri için veya suçlu, utanmış veya utanmış hissettikleri için biriyle konuşmaktan endişe duyarlar. Ancak, yeme güçlüğünüz yakın zamanda başlamış, bir süredir mücadele etmiş veya geri dönebileceğini düşündüğünüz bir yeme bozukluğu nedeniyle tedavi görmüş olsanız da, endişelerinizin ciddiye alınmasını ve dinlenmesini hak ediyorsunuz. Başka bir hastalıktan etkilenmişsiniz gibi aynı şekilde desteklenmelisiniz.

Bundan sonra ne yapabilirsiniz?

Kendinizin veya tanıdığınız birinin yeme bozukluğu olduğunu düşünüyorsanız ve yardım almayı düşünmelisiniz. İyileşme her an mümkündür, ancak olabildiğince erken bir zamanda yardım almaya çalışmak önemlidir, çünkü bu iyileşmeye yardımcı olabilir. Ne kadar erken tedavi görürseniz, iyileşme şansınız o kadar artar.

Sizin veya tanıdığınız birinin yeme bozukluğu olabileceğini fark etmek çok korkutucu olabilir, ancak tam olarak iyileşmenin kesinlikle mümkün olduğunu ve The APNC’nin her zaman destek sağlamak için burada olduğunu unutmayın. Sağlıksız davranışlarının üstesinden gelmek, sağlıksız yeme alışkanlıklarını ve dürtülerini anlamak ve nihayetinde sağlıklı bir yaşam tarzı için adımlar atmak için destek arayan her bireye yardımcı olmaya kendimizi adadık.

Telefon ve Whatsapp
0 312 440 77 83