Sanatsal Boyama Faaliyetleri


Sanatsal Boyama Faaliyetleri

 

Çocuklar boyama ve resim yaparken iç dünyalarını yansıttıklarından, yaptıkları çalışmaların doğru bir şekilde anlamlandırılması çok kıymetlidir.
Duygusal ya da psikolojik mesajları çocuklar genellikle yaptıkları resimler yoluyla verdiklerinden, çocukların eserlerini doğru incelemek de son derece önemlidir.
Çocuklara özel boyama faaliyetleri ;
Çocukların küçük kaslarının gelişmesini sağlayan boyama ve resim faaliyetleri, el ve göz koordinasyonunu artırmak,
Kendi eserlerini ürettiklerinden, boyama ve resim yapan çocukların özgüveni artırmak,
Çocukların odaklanma becerilerinin gelişmesini sağlamak,
Çocukların nesneleri ve renkleri öğrenmesine yardımcı olur.
Resim ve boyama faaliyetleri çocukların hayal gücünü yansıttığı gibi, yaratıcı düşünmelerini geliştirir.
Çocukların boyama faaliyetlerinden sonra, onlara basit sorular sormak, anlamlandırma yetilerini güçlendirir. Resmin neye benzediğini ya da çocuğun hangi rengi neden kullandığını sormak, çocuğun ifade yeteneğinin de gelişmesini sağlar.

Ek olarak merkezimizde aile-çocuk sanatsal boyama atölyeleriyle. uygun zaman aralıklarında, belirli saatler belirlenip anne-baba-çocuk aktiviteleriyle kaliteli ve etkileşimli zaman geçirmelerini planlıyoruz.
Sanatsal boyama faaliyetlerimiz sayesinde , uzmanlarımızın yaşlara uygun materyaller ile birlikte, aile ve çocuk ilişkisini pekiştiren çalışmalar yapmaktayız.
The APNC olarak uzman ekip kadromuzla beraber bulunduğunuz bu aktif rol alacağınız etkinliklerde, sadece faaliyetin ötesinde kalmayıp aile iletişimi ve etkileşimini geliştirecek bir uygulamanın içerisinde yer alıyorsunuz.

 

Telefon ve Whatsapp
0 312 440 77 83